14. června 2008

Sršet energií můžete potom

Posaďte se, sršet vtipem můžete i vsedě. Nějak takhle, myslím, usadil návštěvníka své detektivní kanceláře filmový Phil Marlowe Tomáše Hanáka. Včera večer se moc nesedělo.

Z ukrajinské kapely hajdamaki (zpěv, harmonika, trubka, kytara, basa, bicí), která včera koncertovala v Brně, nesálal humor, ale tekla láva energie. Ne náhodou byli loni vybraní mezi 40 nejlepších z šesti stovek přihlášených na prestižní world music akci WOMEX jako jedni z mála východoevropanů (vedle českých Tara Fuki).

Pro ty, kterým jsem ještě nestačil prozradit, na čem jsem poslední dny ujížděl, malá ochutnávka...Příliš hitové? Tak zkuste tohle, umějí zahrát i na tu temnější slovanskou strunu. Pokud vydržíte minutovou předehru, dočkáte se božské trumpety...Po minulých týdnech jsem si potřeboval právě takhle pročistit hlavu. Už dlouho mě tak nic hudebně nenadchlo. Nemít na krku zrcadlovku, asi bych se protančil do půlnoci.

4 komentáře:

bah řekl(a)...

Rozhlížela jsem se usilovně, ale nikde jsem tě neviděla...!

svědek řekl(a)...

Těžko můžu uvěřit, že by tam někdo přehlídnul, jak jsem se učil zacházet s externím bleskem :)

bah řekl(a)...

Vážně jsem tě neviděla, a to jsem se rozhlížela, že bys tam někde být moh...ty mě ano? A fotky máš fakt skvělý!

svědek řekl(a)...

Ty jsi na svém blogu avizovala, že nemůžeš a někomu je dáš, a tak jsem si na tebe bleskem neposvítil :) Díky, zase bych si rád na obrázky udělal víc času...