9. července 2007

EU prý financuje porno, vyvrcholme současně

Také jste to četli? Třeba tady nebo tady. Pravda je mnohem prostější, sprostější jsou novináři. Evropský program Media podporující filmovou tvorbu v zemích EU spolufinancoval i několik propagačních spotů sestříhaných z filmů, které získaly grant. Vybrána byla témata Radost, Smutek a Láska (ta má celkem dvě verze).

V Bruselu bývám čím dál alergičtější na prázdné fráze v eurospeaku, kterými úředníci Evropské komise někdy informují o výstupech projektů, u nás mě zase vytáčejí zbytečné střelby pod pás na cokoli s EU nálepkou. V tomto případě asi někdo zapomněl, že marketing potřebují i státní kulturní instituce nebo díla spolufinancovaná z veřejných peněz.

To, že výsledky propagace většinou za moc nestojí, je druhá věc. Tohle je ale právě ten opačný případ. EU se může hrdě chlubit tím, že přispěla na filmy jako Amélie z Montmarteru nebo Goodbye Lenin. Kdyby si erotiky lační školáci stahovali z YouTube místo jiných právě tento klip (o čemž silně pochybuji), myslím, že by mravokárci mohli být úplně klidní.

Tak, teď snad už konečně nebude eros téma na posledním místě. To bylo vážně zavádějící.

Citát pro dnešní den:

Podrobné vysvětlení najdete v blogu Tomáše Baldýnského.

Žádné komentáře: